Montaż paneli pv

Montaż paneli pv

Ludzie używają promieni słonecznych do ogrzewania wody od tysięcy lat, lecz słonecznej energii elektrycznej, zwanej fotowoltaiczną lub pv, dopiero od 1950-tego roku. Od tego też czasu obserwujemy wielki postęp w technologii budowy paneli fotowoltaicznych oraz ciągły spadek cen elementów.
Z jakich elementów składa się system produkujący energię elektryczną oparty o baterie pv?
1. Z paneli fotowoltaicznych, zwanych potocznie bateriami słonecznymi.
2. Systemu mocowania ogniw na dachu. Montaż paneli pv to ważna czynność i należy zwrócić się w tej sprawie do fachowca. Właściwy dobór systemu będzie miał bowiem wpływ na sztywność konstrukcji, możliwość regulacji, łatwość instalacji, konserwacji itp.
3. Regulatorów ładowania oraz akumulatorów.
4. Inwertera prądu stałego na prąd zmienny odpowiedniej częstotliwości i napięcia, który umożliwi korzystanie z prądu w domowej sieci.

Kompletna instalacja systemu pv dla domu jednorodzinnego oraz jej rozruch trwają zwykle 2-3 dni, a korzyści czerpać będziemy latami.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków W związku z rosnącymi cenami mediów w Polsce coraz więcej osób prowadzących gospodarstwa domowe poszukuje oszczędności na rachunkach. Statystycznie sporą cześć comiesięcznych wydatków polskich rodzin stanowią opłaty za wywóz nieczystości z szamb. Dlatego coraz większą popularność zdobywają nowoczesne rozwiązania takie jak ekologiczna oczyszczalnia ścieków. Niepodważalne jest, że niosą one mnóstwo korzyści dla osób, które się na nie zdecydują. Przede wszystkim ich użytkowanie nie niesie ze sobą praktycznie żadnych kosztów. Wystarczy raz na kilka miesięcy opróżniać zbiornik na szlam i to wszystko. Aczkolwiek nie każdy z nas może sobie pozwolić na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Ponieważ trzeba mieć pod taką inwestycję odpowiedni teren, warto również w tym miejscu wspomnieć, iż poziom wód gruntowych nie może być większy niż 1,5 metra. Na pewno ekologiczne oczyszczalnie ścieków stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych szamb i powinny się nimi zainteresować przede wszystkim osoby dbające o środowisko naturalne. ekologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap