Dom pelplin

Z jakiego powodu dom naturalny jest lepszy niż tradycyjny?

W minionych latach zdecydowanie rośnie zaintrygowanie budownictwem naturalnym. Możemy już w dzisiejszych czasach zbudować nie tylko dom z bali drewnianych, ale coraz to częściej Polacy determinują się na budowę domku w technice słomiano-glinianej. Jakie są plusy takiego domu?

Odpowiednia izolacja

W szczególności należy rzec, iż dom z kostek słomy, oblepiony gliną, posiada niezmiernie dobre cechy izolacyjne, a więc jest w nim względnie ciepło. Dzieje się tak, ponieważ ściana takiego domku może mieć nawet 50 cm szerokości, a słoma stanowi znakomity materiał izolacyjny. 

Ekologia a przy tym bezpieczeństwo

Najbardziej niemniej jednak za budową domu ze słomy a przy tym gliny przemawiają argumenty zdrowia a także ekologii. W przeciwieństwie do sztucznych oraz chemicznych materiałów budowlanych, w domu glinianym nie wydobywają się żadne substancje lotne a przy tym pyły, które mogłyby być niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Na dodatek takie domy są też w pełni biodegradowalne, a zatem bezpieczne dla środowiska. 
Kolejną zaletą jest również to, że zapewniają one bardzo wielkie opcje kształtowania formy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków W związku z rosnącymi cenami mediów w Polsce coraz więcej osób prowadzących gospodarstwa domowe poszukuje oszczędności na rachunkach. Statystycznie sporą cześć comiesięcznych wydatków polskich rodzin stanowią opłaty za wywóz nieczystości z szamb. Dlatego coraz większą popularność zdobywają nowoczesne rozwiązania takie jak ekologiczna oczyszczalnia ścieków. Niepodważalne jest, że niosą one mnóstwo korzyści dla osób, które się na nie zdecydują. Przede wszystkim ich użytkowanie nie niesie ze sobą praktycznie żadnych kosztów. Wystarczy raz na kilka miesięcy opróżniać zbiornik na szlam i to wszystko. Aczkolwiek nie każdy z nas może sobie pozwolić na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Ponieważ trzeba mieć pod taką inwestycję odpowiedni teren, warto również w tym miejscu wspomnieć, iż poziom wód gruntowych nie może być większy niż 1,5 metra. Na pewno ekologiczne oczyszczalnie ścieków stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych szamb i powinny się nimi zainteresować przede wszystkim osoby dbające o środowisko naturalne. ekologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap