Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnia ścieków

Oczyszczalnia ścieków to zespół urządzeń, które służą do oczyszczania przemysłowych i komunalnych ścieków przed ich spływem do rzek i jezior. Oczyszczalnie ścieków możemy podzielić na: mechaniczne, biologiczne i chemiczne. Możemy także zrobić sobie przydomową oczyszczalnię która służy do oczyszczania ścieków z jednorodzinnych domów. Z takiego rozwiązania często korzystają także hotele, restauracje, szkoły, przedszkola, uczelnie, zakłady pracy i inne tego rodzaju budynki. Koszt budowy takiej oczyszczalni mieści się w dziesięciu tysiącach złotych.
Oczyszczalnie dzieli się także na: lokalne – oczyszczają małą ilość ścieków, centralne – oczyszczają dużą ilość ścieków oraz grupowe – oczyszczają ścieki z danego regionu.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków W związku z rosnącymi cenami mediów w Polsce coraz więcej osób prowadzących gospodarstwa domowe poszukuje oszczędności na rachunkach. Statystycznie sporą cześć comiesięcznych wydatków polskich rodzin stanowią opłaty za wywóz nieczystości z szamb. Dlatego coraz większą popularność zdobywają nowoczesne rozwiązania takie jak ekologiczna oczyszczalnia ścieków. Niepodważalne jest, że niosą one mnóstwo korzyści dla osób, które się na nie zdecydują. Przede wszystkim ich użytkowanie nie niesie ze sobą praktycznie żadnych kosztów. Wystarczy raz na kilka miesięcy opróżniać zbiornik na szlam i to wszystko. Aczkolwiek nie każdy z nas może sobie pozwolić na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Ponieważ trzeba mieć pod taką inwestycję odpowiedni teren, warto również w tym miejscu wspomnieć, iż poziom wód gruntowych nie może być większy niż 1,5 metra. Na pewno ekologiczne oczyszczalnie ścieków stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych szamb i powinny się nimi zainteresować przede wszystkim osoby dbające o środowisko naturalne. ekologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap