Oczyszczalnie biologiczne krynica zdrój

Na czym polega biologiczne oczyszczanie ścieków?

Oczyszczalnie biologiczne to w inny sposób mówiąc, przydomowe oczyszczalnie ścieków, które w minionych latach są coraz to popularniejsze. Jest to ekologiczna metoda oczyszczania ścieków, która prowadzi do dużych oszczędności – nie postuluje bowiem kosztów ponoszonych na kanalizację. Nie trzeba jej wypompowywać, jest życzliwa dla środowiska naturalnego i nie powoduje problemów w stosowaniu.
Przydomowe oczyszczalnie biologiczne wykorzystują proces fermentacji, której dokonują żywe kultury bakterii beztlenowych. Wiodą one do rozpadu cząstek organicznych, a rezultatem procesu jest dostanie oczyszczonej wody, osadu i dwutlenku węgla. Bakterie rozkładają szkodliwe substancje zawarte w ściekach przetwarzając je na dwutlenek węgla i pokarm, służący do dalszego rozmnażania się kolonii. Do przydomowych oczyszczalni potrzebne jest systematyczne dodawanie żywych bakterii poświęconych wyjątkowo do oczyszczalni – koszt uzupełniania flory bakteryjnej oczyszczalni w skali miesiąca wynosi od kilku do kilkunastu złotych, co zależy od monumentalności oczyszczalni biologicznej. Aplikuje się je w niezmiernie prosty sposób, wystarczy wrzucić tabletkę do muszli klozetowej czy też umywalki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków W związku z rosnącymi cenami mediów w Polsce coraz więcej osób prowadzących gospodarstwa domowe poszukuje oszczędności na rachunkach. Statystycznie sporą cześć comiesięcznych wydatków polskich rodzin stanowią opłaty za wywóz nieczystości z szamb. Dlatego coraz większą popularność zdobywają nowoczesne rozwiązania takie jak ekologiczna oczyszczalnia ścieków. Niepodważalne jest, że niosą one mnóstwo korzyści dla osób, które się na nie zdecydują. Przede wszystkim ich użytkowanie nie niesie ze sobą praktycznie żadnych kosztów. Wystarczy raz na kilka miesięcy opróżniać zbiornik na szlam i to wszystko. Aczkolwiek nie każdy z nas może sobie pozwolić na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Ponieważ trzeba mieć pod taką inwestycję odpowiedni teren, warto również w tym miejscu wspomnieć, iż poziom wód gruntowych nie może być większy niż 1,5 metra. Na pewno ekologiczne oczyszczalnie ścieków stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych szamb i powinny się nimi zainteresować przede wszystkim osoby dbające o środowisko naturalne. ekologiczna oczyszczalnia ścieków

sitemap